• WIELKANOCNA NIESPODZIANKA!

• Drodzy   Rodzice !!!
            Z  okazji Świąt  Wielkanocnych zostały przygotowane dla dzieci ,,Niespodzianki od Zajączka’’.
            Bardzo  prosimy  o ich odbiór z przedszkola

w czwartek – 1 kwietnia lub piątek – 2 kwietnia

w godzinach między  6.00  a 16.30

• ZDALNE NAUCZANIE...

• Drodzy Rodzice! W związku z nowymi zarządzeniami informujemy, że w zakładce "Nasze grupy" wychowawcy każdej grupy będą zamieszczać treści edukacyjne, które są przewidziane w miesięcznych planach pracy na najbliższe dni. Zapraszamy.

• Powitanie Wiosny

• Przedszkolaki powitały upragnioną wiosnę na różne sposoby - były zajęcia o zwiastunach wiosny, były różne prace plastyczne i plakaty, a także sadzenie kwiatów... Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce "Album fotograficzny":  https://p14tychy.edupage.org/album/#photos:album:1699

Zachęcamy do zakładania hodowli roślin w swoich domach. Dzieci dostały nasuina rzeżuchy, więc na każdym stole nie powinno zabraknąć tej zielonej i zdrowej pychotki ;-)

• „WIRUSOOCHRONA” - #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

• W dniach 15.02.2021- 15.03.2021 nasze przedszkole brało udział w WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ „WIRUSOOCHRONA”

Zajęcia odbywały się  oddzielnie w każdej grupie
            Na zajęciach zostały poruszone następujące zagadnienia:
            • Prawidłowe mycie rąk.
            • Zdrowy styl życia - m.in.: robienie kolorowych, zdrowych kanapek; propagowanie ruchu – częste zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym;
            • Szczepienia są ważne – rozumienie konieczności szczepień - wykorzystanie bajki „ Spotkanie z Niedźwiadkiem Szczepanem”
            • Ochrona przed wirusami - wykorzystanie ilustracji, plakatów; oglądanie filmów edukacyjnych poruszających tę tematykę,   zabawy badawcze; wykonanie prac plastycznych, plakatów, rozwiązywanie krzyżowek i wiele innych zadań.
            W czasie zajęć zostały również wykorzystane materiały edukacyjne przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
            Dokumentacja fotograficzna została zamieszczona w zakładce "Album fotograficzny" - WIRUSOOCHRONA - tam więcej zdjęć z zajęc dzieci ;-)

• UWAGA!

DRODZY RODZICE.

ZE WZGLĘDU NA NIEOBECNOŚĆ KILKU PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA (W TYM OSÓB MAJĄCYCH POZYTYWNY WYNIK TESTU NA COVID) ORAZ W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ W KRAJU, BARDZO PROSIMY, ABY DO PRZEDSZKOLA PRZYPROWADZAĆ WYŁĄCZNIE DZIECI ZDROWE, KTÓRE NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI POZOSTANIA W DOMU.

Dziękujemy za zrozumienie

- Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 14 im. Marii Montessori w Tychach

• Ogłoszenie Rady Rodziców

• Zarząd Rady Rodziców Przedszkola nr 14 na spotkaniu w dniu 11 lutego dokonał podsumowania finansowego za I semestr. Z podsumowania wynika, że  znacznie obniżyły się wpłaty na konto Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy opłacili deklarowane składki za cały rok, semestr  lub dokonują miesięcznych wpłat. Zachęcamy pozostałych rodziców do wspierania działalności  Rady Rodziców Przedszkola nr 14,  która finansuje w całości imprezy przedszkolne, nagrody na  konkursy: plastyczne, fotograficzne, pożegnanie przedszkola oraz zakup pomocy i zabawek, z których korzystają wszystkie dzieci w przedszkolu.
            Przypominamy numer konta Rady Rodziców:
            Bank PeKaO    31 1240 1330 1111 0010  9664 2231

Zarząd Rady Rodziców Przedszkola nr 14 w Tychach.

• RADA RODZICÓW

• Informacja Rady Rodziców.
            W związku z ograniczoną możliwością organizowania spotkań z całym składem  Rady Rodziców,  Zarząd Rady Rodziców  Przedszkola nr 14 na spotkaniu w dniu 11 lutego podjął decyzję o utworzeniu adresu mailowego dla rodziców:
            radarodzicow.p14tychy@gmail.com
            Na adres mailowy można przesyłać zapytania oraz sprawy, które rodzice chcieliby omówić z  Radą Rodziców. Adres mailowy oraz  inne informacje dotyczące Rady Rodziców dostępne są na stronie internetowej Przedszkola nr 14, w zakładce - Rada Rodziców.